BAKAN YERLİKAYA’DAN MEMUR-SEN’E ZİYARET
Eklenme tarihi : 16.12.2023 12:29:10 - 429 Okunma

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın’ı ziyaret etti. Ziyarette Kültür Memur-Sen Genel Başkanı Mecit Erdoğan, Memur-Sen Yönetim Kurulu Üyeleri ve Konfederasyona bağlı sendikaların genel başkanları yer aldı.

Memur-Sen Genel Merkezi’nde gerçekleştirilen görüşmede, enflasyon, piyasa koşulları, güncel ekonomik durum değerlendirmelerinin yanında ilgili hizmet kolunda görev yapanlar başta olmak üzere kamu görevlilerinin talep, beklenti ve sorunlarına dair geniş çapta istişareler yapıldı.

AFAD gönüllüsü kamu görevlileri izinli sayılmalı

Yalçın görüşmede, İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) gönüllüsü olan kamu görevlilerinin AFAD tarafından düzenlenen eğitim, tatbikat programları ve afet bölgesi çalışmaları boyunca izinli sayılması gerektiğini ifade etti.

cankirites3

Özel Güvenlik Görevlisi değil Koruma ve Güvenlik Görevlisi

Kamu kurum ve kuruluşlarında istihdam edilen koruma ve güvenlik personelinin kıyafetlerinde yazan “Özel Güvenlik Görevlisi” ibaresinin kaldırılması gerektiğini söyleyen Yalçın, “Koruma ve güvenlik personellerinin kamu görevlisi olduğu unutulmamalı ve unvanlarına uygun olarak “Koruma ve Güvenlik Görevlisi” olarak ilgili Yönerge’de değişikliğe gidilmeli ve bu hata giderilmelidir” dedi.

Bakan Yerlikaya ise çalışma hayatında ve kamu görevlileri sendikacılığında Memur-Sen’in oldukça önemli işlere imza attığını ifade ederek, “Hükümet olarak Memur-Sen’le birlikte kamu görevlilerimizin pek çok sorun ve talebini çözüme ulaştırdık. Bundan sonra da mevcut sorunlara yönelik çalışmalarımızı, gayretlerimizi sosyal paydaşlarla istişare içinde sürdüreceğiz” şeklinde konuştu.

Yalçın, Bakan Yerlikaya’ya “Asrın Felaketi” 6 Şubat Depremlerinden etkilenen kamu görevlerinin sorunlarının ve bunların çözümüne ilişkin önerilerin yer aldığı “Deprem Bölgesindeki Kamu Görevlilerinin Sorunları ve Çözüm Önerileri” raporunu takdim etti.

Yalçın, ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek nezaketlerinden dolayı teşekkür etti.

HABER 7 SON DAKİKA