KORUYUCU GİYİM MALZEMESİ YÖNERGESİ BAKANLIK TAŞRA TEŞKİLATLARINA GÖNDERİLDİ
Eklenme tarihi : 06.01.2023 20:23:31 - 1679 Okunma

Genel Yetkili sendika Kültür Memur-Sen olarak, Kültür Sanat Hizmet Kolu çalışanlarımız adına onlarca kazanıma imza attığımız 6. Dönem Toplu Sözleşme maddelerinden en önemli hükümlerinden biri daha hayata geçiyor.

Hizmet kolumuzdaki Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Bağlı ve İlgili Kuruluşlarının Taşra Teşkilatlarında Görev Yapan Personele Koruyucu Giyim verilmesi kazanımımızın Bakanlık Taşra Teşkilatları nezdinde uygulanmasına yönelik yönerge Bakanlık taşra teşkilatlarına gönderildi.

Bu yönergenin en önemli hususlarından biri de; Yönerge EK:1’deki listede yer almayan memur ve sözleşmeli personel de aynı usul ve esaslar çerçevesinde Koruyucu Giyim Malzemesi yönergesi 2. maddesinin 3. fıkrası gereğince koruyucu giyim malzemesinden faydalanması sağlanmıştır.

01.01.2022 tarihinden geçerli olacak şekilde yürürlüğe giren yönergeye göre, Kültür ve Turizm Bakanlığı Taşra Teşkilatı personellerine verilecek koruyucu giyim malzemesinin 2022 yılı için olan kısmı ihale süreçleri tamamlanarak 2023 yılı ilk aylarında verilecek, 2023 yılı malzemeleri ise Eylül ayında verilecektir.

Koruyucu Giyim Malzemesi Kazanımı ile ilgili olarak; Devlet Opera ve Balesi’nin yönerge işlemi tamamlanmış personeline Koruyucu Giyim Malzemeleri verilmiştir. Türk Tarih Kurumu’nun (kazılarda görev yapan personel) yönergesi tamamlanmış ihale süreci devam etmekte olup, DÖSİMM ile Devlet Tiyatroları personeline verilecek koruyucu giyim yardımı malzemeleri için çalışmalar devam etmektedir.

Bu yönergelerin hazırlanmasında emeği geçenlere teşekkür ediyor, kazanım üretmenin ve hayata geçirmenin bizim işimiz olduğu bir kez daha tescillenmiştir. Tüm kazanımlarımızı bizleri yetkili sendika yapan siz değerli üyelerimizden aldığımız güç ile gerçekleştirmekteyiz. Kazanımların üyelerimize, çalışanlarımıza, kurumlarımıza ve ülkemize hayırlı olmasını diliyoruz.

HABER 7 SON DAKİKA