KÜLTÜR SANAT HİZMET KOLU ÇALIŞANIMIZIN GÜVENİ VE DESTEĞİYLE YETKİ YİNE KÜLTÜR MEMUR-SEN’DE
Eklenme tarihi : 28.05.2024 17:07:09 - 1241 Okunma

Yaptığı çalışmalarla, duruşuyla, ilkeli ve istikrarlı büyümesini sürdüren Kültür Memur-Sen, üye sayısı 6.565’e yükselterek kendine en yakın sendikaya açık ara farkla 11. kez Hizmet Kolunda "Genel Yetkili Sendika" olduk. Sendikamızın kuruluşunun 21. Yılı’nda, yetkide 11. Yılımızın haklı gururunu yaşıyoruz.

2003 öncesinde kültür ve sanat alanındaki sendikacılık anlayışı, genel anlamda sadece ücret sendikacılığına indirgenmişken, 22 Mayıs 2003 tarihinde kurulan Kültür Memur-Sen’le birlikte bu anlayış terk edilerek hizmet sendikacılığı ve değerler mücadelesi vurgusu ön plana çıkarılmıştır. Sendikamız yapıcı ve inşacı kimliğiyle sorunların parçası değil çözümün paydaşı olma yolunu seçmiş, birlikte yaşama kültürünü her zaman canlı tutmuş, ayrıştırıcı değil birleştirici tutum içinde olmuş ve ötekileştirmeden herkesi kucaklama politikasını benimsemiştir.

Sendikamız hizmet kolu kurumlarında Kültür Turizm Bakanlığı, Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu, Türkiye Yazma Eserler Kurumu Başkanlığı, Atatürk Araştırma Merkezi, Atatürk Kültür Merkezi, Türk Tarih Kurumu ve Türk Dil Kurumu’nda bakanlığımızın 9 biriminden 7’sinde kurumsal yetkisini sürdürmektedir.

Sendikacılığı ''kavga zemininde rekabetten, rekabet zemininde hizmet'' sendikacılığına dönüştürme iddiası ve ısrarı ile çıkılan yolda ortaya konulan özveri, 6.565 üye sayısıyla Kültür Memur-Sen’i yeniden zirveye taşımıştır.

Değer merkezli, çözüm odaklı, özlük ve özgürlük temelli, sadece tenkit eden değil, teklif de üretebilen bir yaklaşımla sürdürülen hak arama mücadelesinde Kültür Memur-Sen, kendine gösterilen teveccühün altında kalmayıp zirvenin hakkını verme mücadelesi içerisinde olacaktır.

Bizi zirveye taşıyan ve güvenini tazeleyen üyelerimiz başta olmak üzere önceki dönem genel başkan ve yardımcılarımız ile halen görevde bulunan genel başkanımız ve genel başkan yardımcılarımıza, il başkanlarımız, kurum ve işyeri temsilcilerimiz ile kadınlar komisyonu başkanı ve il temsilcileri, denetim ve disiplin kurulu başkanlarımız ve üyeleri ile bizimle yol yürüyen teşkilat mensuplarımıza teşekkür ediyoruz.

Hepimize Hayırlı Olsun. Daha Nice 11. Yıllara, Hep Birlikte…

KÜLTÜR MEMUR-SEN YÖNETİM KURULU

HABER 7 SON DAKİKA